Pasitikime pavasarį be „BET sindromo”

photo-1490750967868-88aa4486c946

“BET AŠ NEGALIU… NETURIU TAM LAIKO.”

Vienintelis dalykas, kurio visi turime po lygiai, tai – laikas. Kiekvienas iš mūsų turime 24 valandas per parą. Viskas priklauso nuo prioritetų. Tai yra tas pats, kas pasakyti: ,,Aš neturėjau laiko tau paskambinti.” Iš tikrųjų tai reiškia: ,,Aš neturėjau laiko TAU paskambinti.” Jeigu kas nors pasakytų, kad duos 100 000 Lt, jei paskambinsite konkrečiu numeriu, be abejonės, Jūs to laiko surastumėte, kad ir kokie užimti bebūtumėte. Tad savęs turite paklausti, kokią vietą sveikata užima Jūsų prioritetų sąraše. Iš tikro, ji turėtų užimti aukščiausias pozicijas. Kokia esmė uždirbti didžiulius pinigus, jei jų uždirbimo procesas Jums gali sukelti širdies smūgį? Kokia prasmė stengtis sukurti geresnę ateitį savo vaikams, jei neturite jėgų su jais pažaisti šiandien? Nėra nieko blogo stengtis uždirbti daugiau ar sunkiai dirbti, bet tai nereiškia, kad tuo pat metu negalite rūpintis savimi. Tad sakymas ,,Neturiu laiko” yra tik dar vienas pasiteisinimas, kodėl neesate sveiki ar neturite tokio kūno, kokio norėtumėte, nes visi galime surasti laiko, jei tik pakankamai norime.

“BET BŪTI SVEIKAM DAUG KAINUOJA. AŠ NEGALIU SAU TO LEISTI.”

Kiek kainuoja Jūsų širdis? O kiek kepesnys? Kiek inkstai? O ar patį gyvenimą Jūs brangiai įkainotumėte? Tad, kai kalbame apie sveikatą, niekada nesakykite, kad negalite sau leisti būti sveikam, nes tai brangiai kainuoja. Pinigai praranda savo vertę, kuomet lyginame juos su sveikata. Žmonės, kurie mirė nuo vėžio, tikriausiai būtų galėję atiduoti visus savo pinigus, kad tik būtų sveiki. Manau, visi galime sau leisti pakilti nuo sofos ir išeiti pasivaikščioti. Paradoksalu, bet dažnai tie žmonės, kurie sako, kad neturi pinigų sportui ir sveikam maistui, suranda pinigų cigaretėms, alkoholiui, pasilinksminimams ir greitam maistui.

“BET AŠ ESU SISŽEIDĘS/PATYRĘS TRAUMĄ… AŠ NEGALIU SPORTUOTI.”

Jeigu esate patyrę kojos traumą, darykite pratimus viršutinei kūno daliai. Jeigu negalite pajudinti rankų, judinkite kojas. Jeigu iš tikro negalite nieko pajudinti nepatiriant didžiulio skausmo, atlikite gilius kvėpavimo pratimus.

“BET REIKIA MĖGAUTIS GYVENIMI… JUK RYTOJ GALI PAPULTI PO AUTOBUSO RATAIS.”

Taip, visiška tiesa. Tikrai yra tikimybė, kad rytoj galite papulti po mašinos ratais. Bet mes juk kalbame apie šiandieną. Ar nenorite šiandien jaustis gerai? Ar nenorite šiandien dėvėti tai, kas jums patinka? Ar nenorite šiandien atsikelti kupinas energijos? Gyvenimas yra tikrai trumpas. Bet, jeigu nieko nekeisite, jis bus dar trumpesnis.

“BET AŠ NEGALIU, NES… AŠ ESU PER SENAS.”

Kam per senas? Per senas nusipirkti vaisių ir daržovių? Nusilupti bananą? Ar išeiti pasivaikščioti?

Tokių BET mes galime surasti begalę. Tad jeigu savo gyvenime tokias frazes naudojate, vadinasi, Jūs tikrai sergate BET sindromu.

Aš, savo ruožtu, norėčiau tiek Jums, tiek sau palinkėti, kad prasidėjus oficialiam pavasariui, nebeieškotume pasiteisinimų ir su atgimstančia gamta atgimtumėm ir patys.

P.S. straipsnis parengtas remiantis Jason Vale mintimis.

Prenumeruokite naujienlaiškį!

Paskaitos, nuotoliniai mokymai, straipsniai, receptai…

PRAŠOME UŽPILDYTI REGISTRACIJOS FORMĄ

Registracija skirta tik onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms